Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2015/2016

Wady i zalety, czyli zakończenie roku szkolnego 2015/2016

ma niezaprzeczalnie jedną zaletę,
otóż tę, że się kończy, wywołuje euforię wśród uczniów
i westchnienie ulgi wśród nauczycieli
oraz daje obietnicę wymarzonych wakacji.
Sama radość. Gdzież tu, więc wady, zapytałby ktoś.
Ano są poukrywane po kątkach lub dumnie kroczą korytarzami.
To przecież czas rozliczeń ze zobowiązań i przyrzeczeń,
weryfikacji osiągnięć i konfrontacji z tym,
z czym przyjdzie się jeszcze mierzyć
i tym małym i starszym a nawet dorosłym....

Bo oto jedni nie douczyli się do testu i nie wypracowali najwyższej średniej a inni coś tam głupiego napisali tuż przed zakończeniem roku szkolnego… I tu się nie udało i tu się nie udało, znowu… W pierwszym przypadku szkoda, ale jest nadzieja, że z nowym rokiem szkolnym i nowymi siłami uczniowie rozpoczną batalię o tytuł Prymusa Szkoły, w drugim niestety nadziei już nie ma. Myślę jednak, że radości jest zdecydowanie więcej i z niej trzeba czerpać siłę. Za nami kolejny pracowity rok pełen uczniowskich sukcesów i dowodów rodzicielskiej życzliwości. Rok, podczas którego splatało się mnóstwo przedsięwzięć i projektów, a których realizacja wymagała nakładu pracy, wysiłku i czasu, zarówno ze strony dzieci, nauczycieli, jak i rodziców. Był to także rok weryfikacji uczniowskich umiejętności i wiedzy ujętych w teście sprawdzającym szóstoklasistów, który uczniowie, zgodnie z reformą oświaty, pisali po raz ostatni. Po raz ostatni, ale za to z jaką klasą! Szkoła podniosła się w ocenie pracy dydaktycznej o dwie staniny! To ogromny krok do przodu i niebagatelne osiągnięcie! A jest ono wynikiem ciężkiej pracy dzieci, nauczycieli i rodziców. Taka jedność dążąca do wspólnego celu, która napawa dumą.

My z dumą więc ogłaszamy, że Kapituła Szkoły po raz kolejny, przyznała wyróżnionym uczniom z poszczególnych klas tytuł Wzorowego Ucznia i nagrodziła każdego z nich złotą odznaką a zaszczytne wyróżnienie otrzymali: Kalina Frontczak z klasy IV, Ewa Sosnowska z klasy IV, Mikołaj Kwiatkowski z kasy IV; Patrycja Dynas  z klasy V, Mateusz Pawlikowski z klasy V oraz Agata Maćkiewicz z klasy VI. Wszyscy wyróżnieni dumnie złożyli podpisy w Księdze Pamiątkowej, gdzie nota bene wklejone są ich zdjęcia, żeby po latach można było rozpoznać, kto kim jest.

Sukcesy nie rodzą się same, są wynikiem ciężkiej pracy i miarą wkładanego wysiłku a uczniowskim triumfom towarzyszy zawsze wsparcie i zaangażowanie rodziców, które doceniła Pani Dyrektor Monika Stafiej składając na ich ręce listy gratulacyjne i podziękowania. Te drugie za życzliwość, wsparcie i ogromne zaangażowanie w życie szkoły, wkład własny w jej rozwój i dobre imię.

Jedni odnoszą sukcesy na szczeblu naukowym a inni sportowym. W tym roku szkolnym tytuł Sportowca Roku otrzymał Bartosz Grabowski z klasy V, a Puchar to wymarzone trofeum, o czym wie Rada Rodziców, która rzuciła wszystkim klasom wyzwanie ogłaszając konkurs pod hasłem ,,Super klasa”, a którego rozstrzygnięcie przyniosło puchary i I miejsca zerówce i klasie IV.

Uroczystość zakończenia roku szkolnego zbliżała się ku końcowi a tymczasem uczniowie klasy VI opuszczający mury szkoły złożyli uroczyste Ślubowanie i zobowiązali się przestrzegać przyrzeczonych wartości. Dopiero w tym momencie zostali Absolwentami Szkoły Podstawowej w Łążynie, co Pani Dyrektor przypieczętowała stosowną odznaką wręczoną każdemu uczniowi.

Atmosfera doniosłości chwili towarzyszyła wszystkim zebranym na sali gimnastycznej a emocjom i wzruszeniom nie było końca. Podziękowania, gratulacje i pożegnania. Żegnaliśmy dzisiaj, bowiem nie tylko klasę szóstą, ale także Pana Dariusza Lipińskiego, który niebawem przenosi się bardzo, bardzo daleko, bo aż do Krakowa, gdzie Smok Wawelski pieczę nad miastem trzyma. Dla nas to jednak żadna przeszkoda, smoka pokonamy i Pana Darka odwiedzimy. W końcu osiem lat wspólnej pracy związało nas węzłem sympatii, uznania i przyjaźni. Życzymy Panu Darkowi wielu wzruszeń i sukcesów w nowym miejscu a w sercu rezerwujemy sobie stałe miejsce. Sobie natomiast życzymy słońca i radości, rodzicom cierpliwości dla naszych harców a nauczycielom i Pani Dyrektor długiego i przyjemnego wypoczynku.

Rok szkolny 2015/2016 właśnie się zakończył!