Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/23

Dzisiaj był szczególny dzień, wyczekiwany przez tych starszych i młodszych - uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023.
Na początku nasi prowadzący przywitali przybyłych oraz gości, którzy zaszczycili nas swoją obecnością:
Prezesa Zarządu Powiatowego Ochotniczej Straży Pożarnej Pana Sebastiana Bytynia,
Radną Powiatową - Panią Edytę Zakrzewską,
Przewodniczącego Rady Gminy Pana Piotra Pawlikowskiego i reprezentanta Koła Łowieckiego "Szarak",
Naczelnika Ochotniczej Straży Pożarnej w Łążynie Pana Andrzeja Michalskiego,
Sekretarz Ochotniczej Straży Pożarnej w Łążynie Panią Ilonę Nowak,
Panią Dyrektor Monikę Stafiej, Panią Wicedyrektor Annę Siekierską,
wychowawców, nauczycieli, wszystkich pracowników szkoły, Radę Rodziców, przybyłych rodziców, dziadków
oraz tych bez których ta uroczystośc nie miałaby sensu czyli naszych drogich uczniów.

Najpierw wystąpiła Pani Dyrektor Monika Stafiej.
Przywitała wszystkich przybyłych i na scenę zaprosiła reprezentantów Straży Pożarnej.

Wręczyli nam oni srebrny medal za współpracę, wsparcie oraz szerzenie wśród młodzieży wiedzy nt pożarnictwa.
Następnie wręczono odzanki Prymusa Szkoły oraz odznaki Wzorowego Ucznia i listy gratulacyjne dumnym rodzicom.
Uczniowie Samorządu Uczniowskiego złożyli podziękowania instytucjom współpracującym ze szkołą.
Chłopcy - Julian Kalinowski oraz Tomasz Nowak - oddali ubiegłoroczne puchary za zdobycie 100% frekwencji.
Przyszła kolej na część artystyczną.
Były śpiewy, tańce w wykonaniu klasy: 0A i 0B, 1 oraz dziewczynek ze świetlicy.
Kolejnym punktem programu było wręczenie świadectw i nagród w klasach 0 - 3 oraz 4-8.
Pani Pedagog ogłosiła wyniki szkolnego konkursu "Frekwenciaki"
- dyplomy oraz naklejka z pucharem poszła do klas z najwyższą frekwencją w roku szkolnym 2022/23.
Wręczono również nagrody za konkurs "Kangur matematyczny" oraz konkurs wiedzy pożarniczej.
Chłopcy: Wojtek i Tomek Nowak, Filip Dąbrowski i Dominik Drozdowski odebrali medale
mistrza w piłce nożnej Ligi Okręgowej Toruń Młodzik D2 sezon 2022/23 i wydali gromki drużynowy okrzyk.
Zakończenie to również czas pożegnań.
Klasa 2 pożegnała wierszykiem klasę 3 oraz wychowawcę Panią Hannę Projs.
Nastęnie klasa 8 podziękowała wszystkim nauczycielom za wkład i zaangażowanie,
a klasa 7 miłym gestem i drobnym upominkiem pożegnała klasę 8.
Pożegnaliśmy się również z Panią Ewą Sosną i Anną Gałązką.
Ostatnim punktem było przekazanie pocztu flagowego.
Wszyscy rozeszliśmy się do swoich klas, aby po raz ostatni w tym roku szkolnym zasiąść w ławkach.
Życzymy wszystkim bezpiecznych, radosnych wakacji!