Dzień dinozaura

Miniony tydzień w grupie Oa poświęciliśmy  tematyce Dinozaurów.
DINOZAUR pochodzi od greckich słów „deinos” i „sauros”, co znaczy „straszna jaszczurka”.
Dinozaury to ogromne gady, które żyły na Ziemi ponad 66 milionów lat temu.
Światowy Dzień Dinozaura to wyjątkowy dzień obchodzony corocznie 26 lutego.
Dinozaury to stworzenia, które fascynują dzieci już od najmłodszych lat.
W tym wyjątkowym tygodniu dzieci z Oa poznały nazwy prehistorycznych stworzeń ,
poznały ich wygląd i jak funkcjonowały w pradawnych czasach.
Pani przygotowała  pełno materiałów związanych z dinozaurami aby przybliżyć dzieciom specyfikę tych zwierząt.
Dzieci oglądały prezentacje jak powstały dinozaury, jak żyły oraz jak wyginęły i jak nazywa się osoba która odkrywa je obecnie.
Dzieci uczyły się piosenek o dinozaurach. Brały udział w zabawie paluszkowej "6 dinozaurów".
Rozwiązywały karty na których trzeba było dopasować  kolory jaj do dinozaura oraz budowy kości do wyglądu dinozaura,
ćwiczyły  motorykę małą, rysowały po śladzie,rozwiązywały zagadki o dinozaurach, grały w grę pamięć  oraz przeliczały dinozaury oraz jaja dinozaurów .
Maluchy wykonały prace plastyczno-techniczne "Mój dinozaur" oraz kolorowały kolorowanki o dinozaurach.
Również cały tydzień dzieci brały udział online w opowieści ruchowej z Panią Mery Jones w "świecie dinozaurów" w ramach porannych ćwiczeń.
W tym tygodniu dzieci poznały co to jest Paleontologia, która zajmuje się organizmami kopalnymi i na podstawie skamieniałości
oraz śladów działalności życiowej organizmów tworzy wnioski o życiu w przeszłości.
Dzieci na chwilę mogły poczuć się jak paleontolog i odkryć swoje własne skamieniałości, które Pani ukryła w kaszy mannej.
To było fascynujące doświadczenie dla każdego przedszkolaka, który cierpliwie pędzelkiem szukał kości.
Na koniec zajęć dzieci wspólnie ułożyły dinozaury z odkrytych materiałów.
To był ciekawy tydzień.

opracowała: